18
Şub2020

2020 YILINA İDARİ PERSONEL EĞİTİMLERİYLE BAŞLADIK

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarının Kapasitesinin Güçlendirmesi Projesi kapsamında toplamda 16 hafta sürecek YİKOB Kapasite Güçlendirme ‘’Yönetici Eğitimleri’’nin ikincisi 25 Kasım ve 29 Kasım tarihleri arasında Antalya Bellis Delux Hotel’de gerçekleştirildi. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarının kapasitesini güçlendirmek için hayata geçirilen YİKOB Kapasite Güçlendirme Projesi kapsamında gerçekleşecek eğitimlerin ilk iki haftasında 30 büyükşehirde faaliyet gösteren YİKOB’ların Başkanları ve Yöneticileri ağırlandı.

Açılış Etkinliği İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı, Daire Başkanı Sayın Volkan Barış Göçmez’in Konuşmalarıyla Başladı

Yönetici eğitimlerinin ikinci haftasının açılış konuşmasında personelin yetkinliğinin en üst noktaya taşınması ile idari ve teknik kapasitenin artırılmasının proje kapsamında en iddialı olunan başlıklardan biri olduğunu vurgulayan Sn. Göçmez “16 hafta boyunca sürecek olan bu eğitim programı; her seviyeden 2350 personelin en az bir defa eğitim almasına imkân tanıyacak şekilde planlandığını ve eğitim programının 30 büyükşehrimizden gelen YİKOB yöneticilerimize faydalı olmasını temenni ediyorum” dedi.

YİKOB’ların Kuruluş Süreci ve Mevcut Durumu Eğitimi Van Valisi Sayın Mehmet Emin Bilmez tarafından verildi

YİKOB’ların kuruluş sürecinden bu yana gerek mevzuat gerekse iş süreçlerinin planlanmasında aktif olarak yer alan Sayın Bilmez, konuşmasında bu dönemin YİKOB çalışanlarının çok değerli olduğunu ve ilk nesil olarak geleceğin yatırımlarına ışık tutacağını vurguladı.

Beş gün boyunca devam eden eğitimlerde yöneticilere yönelik YİKOB Mevzuatı, Kamu Yönetim ve Yerel Kalkınma, Dijitalleşme, Etkili Liderlik ve Yönetim temalarında eğitimler gerçekleştirildi.

Eğitimler Devam Ediyor

24 ay uygulama süresine sahip projenin önemli adımlarından biri olan YİKOB Kapasite Güçlendirme Eğitimleri, toplamda 16 hafta süreyle 270 YİKOB yöneticisi ve paydaş kurumlardan yöneticileri, 120 YİKOB uzmanını ve teknik personeli, 1560 YİKOB idari personeli ve yerel alandaki diğer paydaşları kapsıyor. Belirli aralıklarla Antalya’da düzenlenen eğitimlerin Mart 2020 itibariyle sona ermesi bekleniyor.