18
Şub2020

400’ÜN ÜZERİNDE YİKOB TEKNİK PERSONELİNE EĞİTİM VERİLDİ

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarının kurumsal kapasitesinin güçlendirilmesi için tasarlanan eğitim programı çerçevesinde 2019 Aralık ayında “Teknik Personel Eğitimleri” düzenlendi. Proje kapsamında yapılan eğitim ihtiyaç analizi sonucunda geliştirilen 16 haftalık eğitim programının önemli bir bölümü olan eğitimlerde Türkiye’nin 30 büyükşehir ilindeki YİKOB teknik personeli Antalya’da bir araya geldi.

Eğitimin açılışı İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Sayın Hüseyin Kürşat KIRBIYIK ve Trabzon Valisi Sayın İsmail USTAOĞLU tarafından yapıldı.

YİKOB’lar arası koordinasyonun sağlanması ve teknik personelin mesleki becerilerinin geliştirilmesine yönelik uygulanan beş günlük eğitim programında yasal ve mali mevzuat, ihale süreçleri yönetimi, raporlama için dijital araçlar gibi teknik eğitimlerin yanı sıra kariyer planına katkı sağlayacak olan kişisel gelişim eğitimleri verildi.

2019 yılı Kasım ayında Antalya’da düzenlenen eğitimlerin açılış organizasyonunda Sayın Bakanımız Süleyman SOYLU’nun da belirttiği üzere “YİKOB Kapasite Güçlendirme Projesinde eğitim alacak personel sayısı, 30 YİKOB toplam personelinin yaklaşık %80’ini oluşturmaktadır. Bu kurumda çalışan her bir personelin hem iyi bir kariyer hem de milletimize hizmet etme şansı vardır. Bu eğitimlerle sağlanan kapasite gelişimi ve iletişim ağı oldukça önemlidir. Merkezden sahaya bilgi akışı ile birlikte, sahadan da uygulama pratiğini sizlerle birlikte merkeze taşıma fırsatı elde ediyoruz”.

Eğitim programı ve projeyle ilgili güncel gelişmeleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.