HABERLER

YİKOB KAPASİTE GÜÇLENDİRME PROJESİ SEVİLLA, İSPANYA ÇALIŞMA ZİYARETİ

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından uygulanan YİKOB Kapasite Güçlendirme Projesi’nin AB Üye Ülkesi Çalışma Ziyareti İspanya’nın Sevilla şehrinde 22-28 Mayıs tarihleri arasında düzenleniyor.

“YİKOB ZİRVESİ” 28 ŞUBAT – 4 MART 2022 TARİHLERİ ARASINDA ANTALYA’DA DÜZENLENDİ.

YİKOB Kapasite Güçlendirme Projesi kapsamında gerçekleştirilen Eğitimlerin sonuncusu olan “Yönetici Eğitim Programı” “YİKOB Zirvesi” olarak 28 Şubat – 4 Mart 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlendi.

YİKOB PROJESİ ”İDARİ PERSONEL EĞİTİMİ” 21-25 ŞUBAT 2022

YİKOB Projesi ”İdari Personel Eğitimi” başladı! Eğitim, 21 Şubat Pazartesi günü başlayıp 25 Şubat Cuma günü sona erecek.

YİKOB PROJESİ ”YÖNETİCİ EĞİTİMİ” 14-18 ŞUBAT 2022

YİKOB Projesi “Yönetici Eğitimi” başladı! Eğitim, 14 Şubat Pazartesi günü başlayıp 18 Şubat Cuma günü sona erecek.

YİKOB PROJESİ ”TEKNİK PERSONEL EĞİTİMİ” 7-11 ŞUBAT 2022

YİKOB Projesi “Teknik Personel Eğitimi” başladı! Eğitim, 7 Şubat Pazartesi günü başlayıp 11 Şubat Cuma günü sona erecek.

YİKOB PROJESİ ”İDARİ PERSONEL EĞİTİMİ” 20-24 ARALIK 2021

YİKOB Projesi “İdari Personel Eğitimi” başladı! Eğitim, 20 Aralık Pazartesi günü başlayıp 24 Aralık Cuma günü sona erecek.

YİKOB PROJESİ ”TEKNİK PERSONEL EĞİTİMİ” 13-17 ARALIK 2021

YİKOB Projesi “Teknik Personel Eğitimi” başladı! Eğitim, 13 Aralık Pazartesi günü başlayıp 17 Aralık Cuma günü sona erecek.

YİKOB PROJESİ ”YÖNETİCİLER EĞİTİMİ” 6-10 ARALIK 2021

YİKOB Kapasite Güçlendirme Projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan “Antalya Eğitimleri” başladı! Eğitimler 6 Aralık 2021’de başlayıp 4 Mart 2022’de sona erecek.

YİKOB PROJESİ ”EĞİTİCİLERİN EĞİTİMİ” 18-22 EKİM 2021

YİKOB Kapasite Güçlendirme Eğitimleri başlıyor! “YİKOB Kapasite Güçlendirme Projesi Eğiticilerin Eğitimi”, 18-22 Ekim 2021 tarihlerinde Ankara Point Hotel’de 30 YİKOB’un katılımıyla gerçekleşti.

“ORTAK İŞ AKIŞI ÇALIŞTAYI” GERÇEKLEŞTİ.

YİKOB Kapasite Güçlendirme Projesi “Ortak İş Akışı Çalıştayı” İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Sayın Mehmet Mut, İçişleri Bakanlığı Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Daire Başkanı…

YİKOB KAPASİTE GÜÇLENDİRME PROJESİ AYLIK İLERLEME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

YİKOB Kapasite Güçlendirme Projesi’nin aylık ilerleme toplantısı Strateji Geliştirme Başkanlığı YİKOB Daire Başkanı Muhsin Eryılmaz başkanlığında çevrim içi olarak yapıldı.

30 YİKOB’U KAPSAYACAK ŞEKİLDE PLANLANAN ÇALIŞMA ZİYARETLERİ BAŞLADI.

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun talimatıyla İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı YİKOB Daire Başkanı Muhsin Eryılmaz başkanlığındaki heyet tarafından 30 YİKOB’u kapsayacak şekilde planlanan çalışma ziyaretleri başlatıldı. 

DESTEK PROTOKOLÜ İMZALANDI

Muğla’da yürütülen arkeolojik kazılara yardımcı olmak, tarihi ve kültürel değerlerini sevdirmek, tanıtımına ve gelişimine katkı sağlamak amacı ile Stratonikeia Antik Kenti için hazırlanan destek protokolü imzalandı.

PİLOT İL BİLGİLENDİRME SEMİNERİ – İZMİR

YİKOB Projesi kapsamında İzmir’de 31 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirilen Pilot İl Semineri başarıyla tamamlandı.

T.C. İÇİŞLERİ BAKANI SAYIN SÜLEYMAN SOYLU YÖNETİMİNDE TOPLANTI YAPILDI

T.C. İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu yönetiminde Strateji Geliştirme Başkanlığında yapılan toplantıda YİKOB Daire Başkanlığı çalışmaları ve YİKOB mevzuatına yönelik önerilere ilişkin değerlendirmelerde bulunulmuştur.

PİLOT İL BİLGİLENDİRME SEMİNERİ – VAN

YİKOB Projesi kapsamında Van’da 11 Mayıs 2022 tarihinde Pilot İl Bilgilendirme Semineri gerçekleştirildi.

YİKOB VAN ÇALIŞMA ZİYARETİ

2022 yılı Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) Çalışma Ziyaretleri kapsamında YİKOB Daire Başkanı Sn. Muhsin Eryılmaz başkanlığındaki heyet ziyaretini Van’da gerçekleştirdi.

PİLOT İL BİLGİLENDİRME SEMİNERİ – TRABZON

YİKOB Projesi kapsamında Trabzon’da 13 Mayıs 2022 tarihinde Pilot İl Bilgilendirme Semineri gerçekleştirildi.

YİKOB KAPASİTE GÜÇLENDİRME PROJESİ’NİN ALTINCI YÖNLENDİRME KURULU TOPLANTISI 14 OCAK 2021 TARİHİNDE ONLİNE OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen Sonuç Odaklı İzleme Projesiyle Türkiye’de yürütülen IPA Projeleri etki, sürdürülebilirlik ve iletişim boyutlarıyla değerlendirilmektedir.

SONUÇ ODAKLI İZLEME (ROM) TOPLANTISI ÇEVRİM İÇİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen Sonuç Odaklı İzleme Projesiyle Türkiye’de yürütülen IPA Projeleri etki, sürdürülebilirlik ve iletişim boyutlarıyla değerlendirilmektedir.

PROJENİN BEŞİNCİ YÖNLENDİRME KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Projenin Beşinci Yönlendirme Kurulu Toplantısı 25 Eylül 2020 tarihinde online olarak gerçekleştirildi. Mart 2019’da başlayan proje kapsamında tamamlanan ve devam eden çalışmaların aktarıldığı toplantı YİKOB Daire Başkanı Sayın Muhsin ERYILMAZ’ın katılımıyla düzenlendi.

KÜRESEL SALGIN NEDENİYLE YİKOB KAPASİTE GÜÇLENDİRME PROJESİ FAALİYETLERİNE ÇEVRİMİÇİ OLARAK DEVAM EDİYOR

20 Nisan Pazartesi günü, “YİKOB Kapasite Güçlendirme Projesi” kapsamında İzmir YİKOB Süreç Çalışmaları Açılış Toplantısı’nda İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı, EY Türkiye proje ekibi ve İzmir YİKOB yetkilileri bir araya geldi.

 YİKOB YÖNETİCİLERİ İKİNCİ FAZ EĞİTİMİNİN İLK HAFTASI SONA ERDİ

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından EY Türkiye teknik desteği ile yürütülen “YİKOB Kapasite Güçlendirme Projesi” kapsamında düzenlenen yönetici eğitimlerinin ikinci fazı 9-13 Mart tarihleri arasında yaklaşık 110 yöneticinin katılımıyla Antalya’da gerçekleştirildi.

YİKOB YÖNETİCİ EĞİTİMLERİNİN İKİNCİ FAZI 9-13 MART TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Proje kapsamında düzenlenen kapasite güçlendirme eğitimlerinde yöneticilere yönelik eğitimlerin ikinci fazı bu hafta Antalya’da düzenleniyor.

İDARİ PERSONEL EĞİTİMLERİNİN İLK 4 HAFTASI TAMAMLANDI

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından EY Türkiye teknik desteği ile yürütülen “YİKOB Kapasite Güçlendirme Projesi” kapsamında düzenlenen İdari Personel Eğitimlerinin ilk 4 haftası 830 personelin katılımı ile Şubat ayında tamamlandı.

400’ÜN ÜZERİNDE YİKOB TEKNİK PERSONELİNE EĞİTİM VERİLDİ

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarının kurumsal kapasitesinin güçlendirilmesi için tasarlanan eğitim programı çerçevesinde 2019 Aralık ayında “Teknik Personel Eğitimleri” düzenlendi.

2020 YILINA İDARİ PERSONEL EĞİTİMLERİYLE BAŞLADIK

YİKOB personelinin uzmanlık ve mesleki yetkinliklerini geliştirmek ve yatırımların planlama, uygulama, izleme ve raporlanma süreçlerindeki mevzuat çalışmalarını aktarmak üzere geliştirilen kapasite güçlendirme eğitimleri 2020 yılında da devam ediyor.

İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SAYIN SÜLEYMAN SOYLU’NUN KATILIMLARIYLA YİKOB KAPASİTE GÜÇLENDİRME PROJESİ YÖNETİCİ EĞİTİMLERİ ANTALYA’DA BAŞLIYOR

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarının Kapasitesinin Güçlendirmesi Projesi kapsamında toplamda 16 hafta sürecek YİKOB Kapasite Güçlendirme Eğitimlerinin ilki olan ‘’Yönetici Eğitimleri’’ 18 Kasım Pazartesi günü Antalya Bellis Delux Hotel’de gerçekleştirilecek.

YİKOB PİLOT BİLGİLENDİRME SEMİNERİ VE ÇALIŞTAYININ ÜÇÜNCÜSÜ TRABZON’DA DÜZENLENDİ

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarının (YİKOB) kurumsal kapasitelerinin güçlendirilmesi için gerçekleştirilen YİKOB Kapasite Güçlendirme Projesi kapsamında üçüncü Pilot Bilgilendirme Semineri ve Çalıştayı Trabzon’da düzenlendi.

YİKOB PİLOT BİLGİLENDİRME SEMİNERİNİN VE ÇALIŞTAYININ İKİNCİSİ İZMİR’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarının Kurumsal Kapasitesilerinin Güçlendirilmesi için Teknik Yardım Projesi’nin ikinci pilot il bilgilendirme semineri ve çalıştayı İzmir’de gerçekleştirildi.

YİKOB PİLOT BİLGİLENDİRME SEMİNERİ’NİN İKİNCİSİ İZMİR’DE DÜZENLENECEK

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarının Kapasitesinin Güçlendirilmesi için Teknik Yardım Projesi’nin ikinci pilot bilgilendirme semineri 14-19 Ekim 2019 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek.

PİLOT BÖLGESEL SEMİNERİNİN ARDINDAN ÇALIŞTAYLAR DÜZENLENDİ

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarının Kapasitesinin Güçlendirilmesi için Teknik Yardım Projesi kapsamında gerçekleştirilen Van YİKOB Pilot Bölgesel Semineri’nin ardından beş gün süren, on ilden katılım gösteren YİKOB personelleri ve proje ekibinin katılımıyla gerçekleştirilen çalıştaylar sona erdi.

YİKOB PİLOT BÖLGESEL SEMİNERLERİNİN İLKİ VAN’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarının Kapasitesinin Güçlendirilmesi için Teknik Yardım Projesi’nin ilk pilot bilgilendirme semineri Van’da gerçekleştirildi.

PERSONEL VE EĞİTİM İHTİYAÇ ANALİZLERİ ANKETİ HAZIRLANDI

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarının (YİKOB) kapasitelerini güçlendirmek için hayata geçirilen YİKOB Kapasite Güçlendirme Projesi kapsamında ‘’personel ve eğitim ihtiyaç analizleri anketi’’ hazırlandı.

“YİKOB’LARIN BUGÜNÜ VE GELECEĞİ ÇALIŞTAYI” DÜZENLENDİ

YİKOB Kapasite Güçlendirme Projesi Açılış Etkinliği kapsamında ‘’YİKOB’ların Bugünü ve Geleceği Çalıştayı’’ düzenlendi.

Türkiye’de faaliyet gösteren 30 Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığının katılım gösterdiği açılış etkinliğinin öğleden sonraki oturumu YİKOB’ların Bugünü ve Geleceği Çalıştayı ile başladı. Farklı gruplara ayrılarak bir araya gelen Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıkları, çalıştay boyunca mevcut faaliyetlerini masaya yatırıldı.

YİKOB KAPASİTE GÜÇLENDİRME PROJESİ AÇILIŞ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİ 

YİKOB Kapasite Güçlendirme Projesi Açılış Etkinliği 3 Mayıs Cuma günü Grand Ankara & Convention Center’da gerçekleştirildi. Açılış etkinliğine T.C. Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Gabriel Munuera Vinals, Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı Mehmet Selim Uslu katıldı. 

VAN’DA YİKOB KAPASİTE GÜÇLENDİRME PROJESİ TANIŞMA TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ  

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye’deki kamu reformlarını desteklemek için hayata geçirilen, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarının kurumsal kapasitelerini güçlendirmek için tasarlanan YİKOB Kapasite Güçlendirme Projesi kapsamında 4-5 Nisan tarihlerinde Van Valiliği ve Van YİKOB ile tanışma toplantısı gerçekleştirildi.

YİKOB KAPASİTE GÜÇLENDİRME PROJESİ KAPSAMINDA YENİ ADIMLAR ATILDI

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen; Trabzon, İzmir ve Van illerinin pilot şehir olarak belirlendiği, İçişleri Bakanlığı bünyesinde 30 büyükşehirde hizmet veren YİKOB’ların kapasitelerinin güçlendirilmesi için teknik yardım projesi kapsamında Trabzon’un ardından 26-27 Mart tarihlerinde İzmir’de tanışma toplantısı gerçekleştirildi.

YATIRIM İZLEME VE KOORDİNASYON BAŞKANLIKLARININ KAPASİTELERİ GÜÇLENİYOR

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen ve 11 Mart 2019 tarihinde imzalanan protokol kapsamında Trabzon, İzmir ve Van illerinin pilot şehir olarak belirlendiği, İçişleri Bakanlığı bünyesinde 30 büyükşehirde hizmet veren YİKOB’ların kapasitelerinin güçlendirilmesi için teknik yardım proje toplantısı 21-22 Mart 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi.

YİKOB KAPASİTE GÜÇLENDİRME PROJESİ HAYATA GEÇİRİLDİ

2014 yılında kurulan Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarının kurumsal kapasitelerini güçlendirmek için tasarlanan YİKOB Kapasite Güçlendirme Projesi, 11 Mart 2019 Pazartesi günü İçişleri Bakanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıyla resmî olarak hayata geçirildi. T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ortaklığıyla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye’deki kamu reformlarını desteklemek için hayata geçirilen proje 24 ay uygulanacak.