15
Kas2019

İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SAYIN SÜLEYMAN SOYLU’NUN KATILIMLARIYLA YİKOB KAPASİTE GÜÇLENDİRME PROJESİ YÖNETİCİ EĞİTİMLERİ ANTALYA’DA BAŞLIYOR

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarının Kapasitesinin Güçlendirmesi Projesi kapsamında toplamda 16 hafta sürecek YİKOB Kapasite Güçlendirme Eğitimlerinin ilki olan ‘’Yönetici Eğitimleri’’ 18 Kasım Pazartesi günü Antalya Bellis Delux Hotel’de gerçekleştirilecek.

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarının Kapasiteleri Güçleniyor

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarının kapasitesini güçlendirmek için hayata geçirilen YİKOB Kapasite Güçlendirme Projesi kapsamında gerçekleşecek eğitimlere 30 büyükşehirde faaliyet gösteren YİKOB’ların Başkanları ve Yöneticileri katılacak.

24 ay uygulama süresine sahip projenin önemli adımlarından biri olan YİKOB Kapasite Güçlendirme Eğitimleri, toplamda 16 hafta süreyle 270 YİKOB yöneticisi ve paydaş kurumlardan yöneticileri, 120 YİKOB uzmanını ve teknik personeli, 1560 YİKOB idari personeli ve yerel alandaki diğer paydaşları kapsıyor.

Açılış Etkinliğinin Ardından Farklı Temalarda Yönetici Eğitimleri Verilecek

18 Kasım Pazartesi günü Antalya Bellis Delux Hotel’de ilki gerçekleştirilecek eğitimlerin açılışı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı H. Kürşat Kırbıyık ve Antalya Valisi Münir Karaloğlu tarafından yapılacak. Ayrıca eğitim programı kapsamında Prof. Dr. Sabri Erdil tarafından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Kamu Yönetiminde Yenilikçi Yaklaşımlar Eğitimi verilecek.

Beş gün boyunca devam edecek eğitimlerde YİKOB Mevzuatı, Kamu Yönetim ve Yerel Kalkınma, Dijitalleşme, Etkili Liderlik ve Yönetim temalarında eğitimler verilecek.

MEDYA