27
Oca2021

İDARECİNİN SESİ DERGİSİ KASIM ARALIK SAYISINI İL ÖZEL İDARELERİ VE YİKOB’LARA AYIRDI

Türk İdareciler Derneği yayın organı İdarecinin Sesi Dergisi, 198. sayısını İl Özel İdareleri ve YİKOB’lara ayırdı. İl Özel İdarelerinden YİKOB’lara uzanan sürecin, YİKOB’ların çalışma alanları ve uygulamalarının yer aldığı dergide YİKOB Kapasite Güçlendirme Projesi de geniş yer buldu.

İçişleri Bakanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı Proje Ekibinden Ömer Yıldırım, Uğur Karagöz ve EY Proje Teknik Destek Ekibi Takım Lideri Kerem Kaçar tarafından kaleme alınan makale de “Kamu Yatırımının Yereldeki Yeni Aktörü: YİKOB’lar” başlığı ile dergide yer aldı. YİKOB’ların “yeni kamu yönetimi anlayışının bir gereği olarak uzmanlaşmanın ve koordinasyonun ön plana çıktığı, yatırımların gerçekleşme süreçlerini üzerine alarak merkezi kamu kurumlarına ve onların yerel birimlerine asli fonksiyonlarına odaklanma imkanı sağlayan, yerel düzeyde kamu kurumlarına rehberlik, ilgili yöneticilere karar destek bilgisi sağlayan kamu kuruluşları” olarak tanımlandığı makalede kamu yatırımlarında YİKOB’ların rolü anlatıldı.

YİKOB Kapasite Güçlendirme Projesi’nin hedeflerine değinilen makalede ayrıca YİKOB’ların geleceğine ilişkin değerlendirmelere yer verildi.

Makalenin tamamını http://www.tid.web.tr/kurumlar/tid.web.tr/isd/198/ugurkaragoz.pdf adresinden okuyabilirsiniz.