22
Nis2020

KÜRESEL SALGIN NEDENİYLE YİKOB KAPASİTE GÜÇLENDİRME PROJESİ FAALİYETLERİNE ÇEVRİMİÇİ OLARAK DEVAM EDİYOR

20 Nisan Pazartesi günü, “YİKOB Kapasite Güçlendirme Projesi” kapsamında İzmir YİKOB Süreç Çalışmaları Açılış Toplantısı’nda İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı, EY Türkiye proje ekibi ve İzmir YİKOB yetkilileri bir araya geldi. İzmir YİKOB Başkanı Uğur KOLSUZ’un katılımıyla gerçekleşen toplantı EY Kamu Sektörü Danışmanlık Hizmetleri Direktörü ve Teknik Destek Ekibi Takım Lideri Kerem KAÇAR’ın konuşmasıyla başladı. Açılış konuşmasının ardından iş süreçleri çalışmasının yönetiminde sorumlu EY Kamu Sektörü Danışmanlık Hizmetleri müdürlerinden Selen YILMAZ, İzmir YİKOB’la birlikte yürütülecek olan çalışmaların planına ilişkin katılımcılara bilgi verdi.

Proje kapsamında 3 pilot ildeki YİKOB’da planlanan süreç ve iş akışı analiz çalışmalarını hayata geçirmek amacıyla geçtiğimiz aylarda Trabzon ve Van’da çalışmalar düzenlenmişti. Yapılan bu çalışmalar sonucunda Trabzon ve Van’da çalışmalarını sürdüren YİKOB’ların süreç ve iş akışı analizi raporları tamamlandı.

Korona virüs salgını sebebiyle İzmir YİKOB için süreç çalışmalarının çevrimiçi kanallar üzerinden devam etmesi planlanıyor. İzmir YİKOB Süreç Çalışmaları Açılış Toplantısı’nın ardından başlayan ve dört hafta sürecek olan saha çalışmaları ile İzmir YİKOB müdürlükleri tarafından yürütülen süreçlerin netleştirilmesi için her müdürlükle farklı zamanlarda çevrimiçi olarak “Süreç Toplantıları” gerçekleştirilecektir. Yapılacak görüşmelerde müdürlüklere ait süreçler ve iş akışları detaylı olarak dinlenecek olup süreç analizi çıktıları “İzmir YİKOB İş Akışı Analizi Raporu”nun tamamlanması için kullanılacaktır. Pilot YİKOB’ların süreç çalışmalarından elde edilen sonuçların analiz edilmesiyle YİKOB’lar için iş akışı süreçlerinin standardizasyonunun yapılması hedeflenmektedir.