28
Ara2020

YİKOB KAPASİTE GÜÇLENDİRME PROJESİ İDARECİNİN SESİ DERGİSİNDE

Türk İdareciler Derneği yayın organı İdarecinin Sesi dergisi, Kasım-Aralık 2020 sayısını “İl Özel İdaresi ve YİKOB”a ayırdı.

198. sayısı okuyucuyla buluşan İdarecinin Sesi dergisinin Kasım-Aralık sayısının konusu İl Özel İdaresi ve YİKOB oldu. İl Özel İdarelerinin değerlendirildiği, YİKOB’ların uygulamalarının ve faaliyet alanlarının ele alındığı dergide YİKOB Kapasite Güçlendirme Projesi de “YİKOB’lar Güçlendikçe Kamu Hizmetlerindeki Verim Artıyor” başlığı ile yer aldı.

Haberde “30 büyükşehirde faaliyet gösteren Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıkları (YİKOB), bulundukları illerdeki yatırımların gerçekleştirilmesi ve hizmetlerin etkinliğinin arttırılması noktasında son derece kıymetli faaliyetler gerçekleştiriyor.” ifadelerine yer verilirken YİKOB’lara neden ihtiyaç duyulduğu, YİKOB Daire Başkanlığı’nın kuruluşu ve Proje kapsamında sağlanan eğitimler de haber içinde yer aldı.

Dergide ayrıca YİKOB temsilcilerinden alınan değerlendirmelere de yer verildi.

Haberin tamamını okumak için http://www.tid.web.tr/kurumlar/tid.web.tr/isd/198/yikob.pdf adresini, YİKOB değerlendirmelerine ulaşmak içinse http://www.tid.web.tr/kurumlar/tid.web.tr/isd/198/ayseyenidunya.pdf adresini ziyaret edebilirsiniz.