11
Eki2019

YİKOB PİLOT BİLGİLENDİRME SEMİNERİ’NİN İKİNCİSİ İZMİR’DE DÜZENLENECEK

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarının Kapasitesinin Güçlendirilmesi için Teknik Yardım Projesi’nin ikinci pilot bilgilendirme semineri 14-19 Ekim 2019 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek. Seminere İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Volkan Barış Göçmez ve YİKOB Proje Direktörü Serhat Akmeşe, ilçe kaymakamları, kurum amirleri ve çevre illerden YİKOB personelleri katılacak.

Açılış konuşmalarını İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Volkan Barış Göçmez’in yapacağı İzmir Pilot Bilgilendirme Semineri’nde YİKOB’ların mevcut durumu ve YİKOB Kapasite Güçlendirme Projesi katılımcılarla paylaşılacak.

Pilot Bilgi Seminerin Ardından Çalıştaylar Gerçekleştirilecek

Büyükşehir alanlarında faaliyet gösteren kurumların iş birliği içerisinde hareket etmesini amaçlayan proje kapsamında ikincisi düzenlenecek olan Pilot Bilgi Semineri’ne diğer illerden YİKOB personelleri de katılım sağlayacak. Seminerin ardından beş gün boyunca sürecek çalıştaylarda proje faaliyetleri tanıtılarak proje kapsamında gerçekleştirilen eğitim ihtiyaç analizi sonuçları paylaşılacak. Aynı zamanda YİKOB’un iş süreçlerine dair gelişim alanları da YİKOB personelleri ile ele alınacak.