YİKOB'LARDAN DUYURULAR

İDARECİNİN SESİ DERGİSİ KASIM ARALIK SAYISINI İL ÖZEL İDARELERİ VE YİKOB’LARA AYIRDI

İlimizde yürütülen arkeolojik kazılara yardımcı olmak, İlimizin tarihi ve kültürel varlıklarının tanıtımını sağlamak, tarih ve kültür değerlerini sevdirmek, gerek ulusal gerekse uluslararası tanıtımına…

STRATONİKEİA ANTİK KENTİ İÇİN HAZIRLANAN DESTEK PROTOKOLÜ İMZALANDI

İlimizde yürütülen arkeolojik kazılara yardımcı olmak, İlimizin tarihi ve kültürel varlıklarının tanıtımını sağlamak, tarih ve kültür değerlerini sevdirmek, gerek ulusal gerekse uluslararası tanıtımına…

DONDURAN İLKOKULU’NUN ZARAR GÖREN ÇATISI YİKOB TARAFINDAN ONARILIYOR

Yenipazar’da etkili olan olumsuz hava koşulları sebebiyle Donduran İlkokulu’nun çatısı zarar gördü. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayşe Acar’ın durumu Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’na…

ACARLAR POLİS MERKEZİ AMİRLİĞİ HİZMET BİNASI YİKOB TARAFINDAN YAPTIRILACAK

İncirliova’nın Acarlar Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi’ne ait hizmet binasında hizmet sunan İlçe Emniyet Müdürlüğü Acarlar Polis Merkezi Amirliği binasının…

TEKİRDAĞ KURTÇEŞME ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ’NDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Kurtçeşme Çanakkale Şehitliği’nde incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı. Çalışmalar hakkında yapılan açıklamada…

İZMİT HALKEVİ BİNASI ONARIM VE RESTORASYON İÇİN BOŞALTILACAK

Cumhuriyet’in sembol yapılarından biri olan 22 Şubat 1942’de İzmit Halkevi olarak açılan, 1980 yılından bu yana İzmit Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu olarak kullanılan bina boşaltıldı.

52 BİN LAVANTA FİDESİ 1500 DEFNE VE 3 BİN KEÇİBOYNUZU FİDANI ÜRETİCİLERE DAĞITILDI

Menteşe İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün 2019 yılında başlatmış olduğu “Tıbbi ve Aromatik Bitki Zenginliğinin Artırılması” Projesi kapsamında çalışmalar devam ediyor.

YİKOB KAPASİTE GÜÇLENDİRME PROJESİ İDARECİNİN SESİ DERGİSİNDE

Türk İdareciler Derneği yayın organı İdarecinin Sesi dergisi, Kasım-Aralık 2020 sayısını “İl Özel İdaresi ve YİKOB”a ayırdı.

800 YILLIK “KÜP UÇURANLAR KULESİ” RESTORE EDİLECEK

İzmir YİKOB ve Ödemiş Belediyesi’nin ortak çalışmalarıyla uygulanacak projeyle 12. yüzyıldan kalma olduğu tahmin edilen tarihi “Küp Uçuranlar Kulesi” restore edilecek.

KOCAGÜR MAHALLESİ KANAL YOLUNA PARKE TAŞI DÖŞENİYOR

Aydın’ın Efeler ilçesi Kocagür Mahallesinde bulunan kanal yoluna, Aydın Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından parke taşı döşeniyor.

İNCİRLİOVA’DA YİKOB YATIRIMLARI SÜRÜYOR

Aydın İncirliova’da YİKOB yatırımları sürüyor.

YİKOB MESEM PROJESİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Hatay Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Mesleki Eğitim Merkezi Projesi (MESEM) değerlendirme toplantısı, Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında yapıldı.

ŞEHİT YAKINI, GAZİ VE ENGELLİ BİREYLERİN YOLLARI KONFORA KAVUŞUYOR

Dezavantajlı gruplar, şehit yakınları ve gazilerin konforu için çalışmalar sürüyor.

DENİZLİ’DE YANGINDA ZARAR GÖREN TARİHİ OKUL RESTORE EDİLECEK

1928 yılında Denizli’nin Çal ilçesinde yapılan ve geçen yıl çıkan yangında büyük hasar gören tarihi okul restore edilecek.

ANTİK SİDE YAYALAŞTIRILDI

Side’de Antalya YİKOB (Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı) ve Manavgat Belediyesi iş birliği ile yürütülen Kentsel Tasarım Projesi’nin 3. etabı tamamlandı.